Akademik  Danışmanlık ve Tez Hazırlama Merkezi

Akademik camiada yer edinebilmek oldukça zor bir iştir. Bunun için tez hazırlamanın yanı sıra sözlü mülakatlardan geçmek gerekir. Bir kişinin akademik seviyesi değerlendirilirken sadece hazırladığı tezler veya aldığı sınav puanları değil kendini ifade edebilmesi ve sahip olduğu bilgileri sağlıklı bir şekilde metin veya anlatım yoluyla iletebilmesi de göz önünde bulundurulur. Akademisyen olmak için branşla ilgili bilginin yanı sıra ciddi bir entelektüel birikim ve kişisel gelişim gerekmektedir. Tüm bunları edinebilmek için yıllarca çabalamak gerekir. Akademisyen, arşivci veya sıradan bir araştırmacı değildir bu yüzden bilgileri ikinci el kaynaklardan edinmekle kalmayıp kaynağına inmesi gerekir. Tüm bunları yaparken akademik yardım alarak biraz vakit kazanmak mümkündür. Akademik  Danışmanlık ve Tez Hazırlama Merkezi yardımın amacı nedir sorusunun cevabı, kişinin kendi kişisel işleri veya kariyeri aksamadan akademik alanda yükselmesine yardımcı olmaktır.

Öğretim görevlisi, araştırma görevlisi gibi tez danışmanlığı  akademik unvanlar alabilmek için oldukça uzun ve zor bir yoldan geçmek gerekir. Bu alanlarda var olabilmek, akademik camiaya girebilmek kadar zordur. Çünkü tez kabul edilip ciddi akademik unvanlar almaya başlayana kadar sınav gözetmenliği gibi işler yapılmak zorunda kalınabilir. Kişinin kendi başına bu yolda ilerleyebilmesi mümkündür, ancak bu yıllar alacaktır. Bir yandan geçinmek için çalışıp diğer yandan alanda uzmanlaşmak oldukça zor bir iştir. Bu yüzden Akademik  Danışmanlık ve Tez Hazırlama Merkezi yardımın amacı nedir araştırarak ciddi bir akademik yardım almak faydalı olacaktır.

 Akademisyen olmak, branşla ilgili ciddi bir bilgiye sahip olmak demektir. Herhangi bir konuda ikinci el kaynaklardan okuyarak ciddi bir bilgi birikimi edinmek mümkündür ancak akademisyen için bu yeterli değildir. Örneğin sıradan bir insan ilkçağ uygarlıklarından kalan tabletlerde anlatılanları arkeoloji kitaplarından öğrenebilir ancak akademisyen tabletleri okuma yetisine sahip olmalıdır. Bu noktaya gelebilmek ciddi bir vakit gerektirir ve bir yandan tez, mülakat gibi işlerle uğraşıp diğer yandan çalışırken bu yetileri kazanabilmek için uzun yıllar gerekir. Ancak tez danışmanlığı Akademik  Danışmanlık ve Tez Hazırlama Merkezi yardımın amacı nedir sorusu bu işin çözümünü göstermektedir. Uzman birilerinden akademik yardım alınarak vakit kazanmak ve branşta ciddi bir birikim elde ederek daha hızlı bir şekilde ilerlemek mümkündür.

2016-01-09T17:14:48+00:00 By |2 Comments

About the Author:

Tez Hazırlama Merkezi-SPSS Analiz Yapımı-Yüksek Lisans Proje Hazırlama ve Yazımı, Uzman Akademisyen Yazarlar ile Akademik Danışmanlık Hizmetleri

2 Comments

  1. Sanem 6 Haziran 2015 at 14:48 - Reply

    Bitirme projesi hazırlamam gerekiyor ikinci bölümde tıkandım kaldım ilerleyemıyorum acil yardımınıza ihtiyacım var, sürem de az kaldı bana acil yardım ederseniz sevinirim. Teşekkürler

    • Snm 3 Şubat 2017 at 13:08 - Reply

      Insanda üreme veya infertilite ile ilgili tez konusu arıyorum

Leave A Comment