Ödev ve Tez Hazırlama Merkezi

Ödev ve Tez Hazırlama Merkezi

Birçok üniversitede sınav notları ödevler ile birlikte değerlendirilmektedir. Ödev hazırlamak sadece not açısından değil, öğrencinin genel olarak değerlendirilmesi açısından da önem taşır. İyi bir ödev, ileride yapılacak tez başvurularında kişiyi bir adım öne çıkaracaktır. Ödevlerde kullanılan kaynakçanın niteliği ve edinilen bilgilerin iyi bir üslupla aktarılması ödevi değerlendiren akademisyende kişinin yeterli akademik beceriye sahip olduğu fikrini uyandıracaktır. Bu yüzden iyi bir akademik kariyere adım atabilmek için ödev  tez hazırlama ve yazımı özenle yapılmalıdır.

            Ödev, yazılı bir doküman veya sunum şeklinde gerçekleştirilebileceği gibi öğretim görevlisi her ikisini de talep edebilir. İki durumda da sağlam bir kaynak taraması yapmak gerekmektedir. Tıpkı tez yazımında olduğu gibi ödev yazımında da bibliyografya ve dipnot olmak üzere iki kaynak gösterme metodu vardır ve ikisi de kullanılmalıdır. Kaynak gösterilirken sayfa düzeninden dipnotta kullanılacak noktalama işaretlerine kadar hepsinin belli bir metodu bulunmaktadır. Ödev değerlendirilirken genellikle ilk olarak kaynak kullanımına dikkat edilir. Kaynaklara ulaşmak her zaman kolay olmayabilir. Çünkü birçok akademik yayın internet ortamına aktarılmamıştır, kütüphaneler ve sahaflarda aramak ise oldukça zahmetli ve zaman alan bir iş olacaktır. Ödev yazımı için harcanan zaman diğer sınavların ihmal edilmesine sebep olabilir. Bu yüzden kaynak tarama ve bulma işini kaynaklara her an erişimi olan kişilerden yardım alarak yapmak gerekir.

            Sunumda kullanılan dil de ödev değerlendirilirken önemlidir. Bütün kaynaklar doğru bir şekilde taranmış ve gerekli bilgiler alınmış olsa dahi verilmek istenen bilgi uygun bir üslupla verilmiyorsa ödev iyi ölçülerde değerlendirilmeyecektir. Elde edilen bilgiyi doğru cümlelerle aktarmak oldukça zaman alacak bir iştir. Bu yüzden ödev yazımı konusunda bir profesyonelden yardım almak faydalı olacaktır. Ciddi anlamda harcanan zamandan kurtulmak, doğru kaynaklara erişebilmek ve elde edilen bilgileri değerlendiren akademisyeni etkileyecek bir üslupla aktarabilmek, alanında uzman kişilerin yapabileceği bir iştir. Ödev hazırlamak için muazzam zaman ve para harcayıp bazı detaylar yüzünden düşük not almaktansa, ödev ve tez hazırlama konusuna bir profesyonelden yardım almak her zaman daya faydalı olacaktır. Bu alanda hizmet veren, akademik alanlarda uzman kişilerden oluşan ekibimiz ile hizmet vermekteyiz.

Akademik Danışmanlık Merkezi Destekleriniz İçin Teşekkür Ediyoruz.

About the author

Tez Hazırlama Merkezi-SPSS Analiz Yapımı-Yüksek Lisans Proje Hazırlama ve Yazımı, Uzman Akademisyen Yazarlar ile Akademik Danışmanlık Hizmetleri

Leave A Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tez Proje Makale Ödev Spss Analiz Hazırlama ve Yazım Hizmetleri Merkezi

Akademik Kalitenin Güvenilir Adresi