Tez Hazırlama ve Tez Yazımı Profesyonel Danışmanlık Merkezi

Akademik camiada yer edinebilmek oldukça zor ve çaba gerektiren bir iştir. Akademik kariyer yapmak için belli sınavlara girmek gerekir ancak tez yazımı sınavlardan daha büyük önem taşır. Çünkü tez, kişinin akademik alandaki donanımını ve yeterliliğini belirleyecek unsurdur. Tez yazmak için ciddi bir kaynak taraması yapmak ve taranan kaynaklardan edinilen bilgiyi anlaşılır bir biçimde kaleme dökmek gerekir. Ancak salt bilgi aktarmak yeterli değildir, zira tez bir fikre sahiptir bu yüzden kaynaklardaki bilgilerin alıntılar şeklinde derlendiği bir yazı olmaması gerekir. Bu yüzden tez yazarken profesyonel destek almak yerinde olacaktır.

Tez yazımı oldukça vakit alan bir iştir. Kaynak toplama kısmının bile aylar sürmesi mümkündür. Ulaşılması gereken kaynaklar, baskısı tükenmiş veya yayından kaldırılmış olabilir. Birçok akademik makale internet üzerinden bulunabildiği gibi, henüz internet ortamına aktarılmamış makalelere de başvurmak gerekebilir. Makale eski bir yayında yer alıyorsa, bu yayını bulmak oldukça uzun sürecek ve maliyetli olacaktır. Bu yüzden tez yazımı esnasında bütün kaynaklara kısa sürede ulaşıp onları kullanılır hâle getirebilecek profesyonel kişilerden yardım almakta fayda vardır. Kaynak bulmak ve kaynaktaki bilgiyi aktarmak tek başına yeterli değildir. Dipnotla kaynak belirtilmesi gereken bir yerde kaynak belirtilmemişse bu intihal sayılır. İntihal akademik alanda en ciddi suçtur ve bu şekilde kullanılan bir cümle bile kişinin akademik alandan silinmesine yol açabilir. Bu yüzden kaynak kullanımını bir profesyonele danışmak faydalı olacaktır.

Tez hazırlama sürecinde kullanılan kaynaklara da dikkat edilmesi gerekir. Faydalanılan her kaynak, eserin son sayfalarında bibliyografya veya kaynakça olarak belirtilecektir. Piyasada birçok niteliksiz, gerçeği yansıtmayan veya taraflı bir şekilde çarpıtılmış eser bulunmaktadır ve bunların tez yazımı esnasında kullanılması tezin geçerliliğini yitirmesini sağlayacaktır. Kaynak taraması, alanında uzman bir kişi tarafından yapıldığında tez için gerekli kaynakçaya kısa sürede ulaşmak mümkün olacaktır.

Tez incelemesi titizlikle yapılan bir iştir, çünkü birçok kişi akademik yeterlilik sınavlarında iyi not alarak tez başvurusu yapmaktadır ve en ufak bir detay bile başkalarının önüne geçilmesini sağlayacaktır. Bu yüzden işi şansa bırakmayıp alanında uzman ekibimizden akademik yardım almanız faydalı olacaktır.

2016-04-26T16:42:43+00:00 By |1 Comment

About the Author:

Tez Hazırlama Merkezi-SPSS Analiz Yapımı-Yüksek Lisans Proje Hazırlama ve Yazımı, Uzman Akademisyen Yazarlar ile Akademik Danışmanlık Hizmetleri

One Comment

  1. Amelia 17 Ocak 2017 at 00:13 - Reply

    ben teşekkür eder çok yardımcınız için

Leave A Comment