TEZ TASLAĞI NASIL HAZIRLANIR

Orijinal tez taslağı (Outline) hazırlanması

Tez taslağı nasıl hazırlanır, Yazılacak olan tezin türü (lisans/yüksek lisans/doktora/uzmanlık) ne olursa olsun yazım esnasında size rehberlik edecek olan, siz yol gösteren bir taslağa ihtiyacınız vardır. Taslak aynı zamanda argümanlarınızın spesifik olması ve konunun bir uyum içerisinde yazılması açısından da son derece önemlidir. Tez taslağı (outline) bir bakıma teze giriş anlamına gelmekte olup doğru giriş yapılmaması tezin de yanlış şekilde ilerlemesine yol açacaktır. Tez taslak nasıl hazırlanır, dan tez yazımına başlanması durumunda neyi nerede yazacağınızı bilemeyecek, daldan dala atlayarak konu bütünlüğünü de sağlayamayacaksınız. Bu durumda da yapmış olduğunuz çalışma önemli ölçüde bilimsellikten uzaklaşacaktır. Tez taslağının hazırlanması sıradan bir iş olmayıp profesyonel bilgi gerektirmektedir. Konuya hakim olmayan kişilerce hazırlanan taslaklar asıl üzerinde durmanız gereken konulardan uzaklaşmanıza ve bilgi kirliliğine yol açacaktır. Bu nedenle tez yazma işlemine başlamadan yol haritasının en doğru şekilde belirlenmesi en önemli aşamaların başında gelmektedir.

Tez taslağı hazırlama işi kolay bir iş olmayıp konuyla ilgili yoğun araştırma yapmayı ve bilgi sahibi olmayı gerektirir. Bu nedenle de profesyonel bir desteğe ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu noktada tezyazimerkezi.com olarak size alanında uzman çalışanlarımız yardımcı olmaktadırlar. En iyi ve spesifik tez taslağının nasıl hazırlanacağı konusunda danışmanlık hizmetinin yanı sıra uzmanlarımız tarafından da tez taslağı hazırlanmaktadır. Bu şekilde tezinizi en doğru şekilde hazırlayacak ve gereksiz ayrıntılarla uğraşmak durumunda kalmayacaksınız.

Kaliteli ve Ekonomik  (Outline)  Tez Taslağı Hazırlama Hizmeti

Tez taslağı (outline) hazırlama konusunda sıkıntı mı yaşıyorsunuz, spesifik bir tez taslağım olsun mu istiyorsunuz, o zaman doğru adrestesiniz. Tez hazırlama da yılların vermiş olduğu deneyim ve her biri alanında uzman çalışanlarımızla siz her konuda yardımcı olmaya hazırız. Bu işi bize bırakın ve uluslararası standartlarda bir tez taslağına sahip olun. Bu konuda herhangi bir tereddüt yaşamanıza gerek yok, zira Türkiye genelinde pek çok üniversiteden akademisyen bu ve benzeri konularda firmamızdan destek almaktadır. Siz değerli akademisyen ve öğrencilerimize en iyi ve kaliteli hizmet vermeyi kendisine amaç edinmiş olan tezyazimerkezi.com olarak her zaman yanınızdayız. Hem ekonomik hem de kaliteli hizmet istiyorsanız başka bir adrese gitmenize gerek yok. 

Akademik Yazım ve Danışmanlık Hizmetleri Merkezi

2017-05-10T17:25:54+00:00By |9 Comments

About the Author:

Tez Hazırlama Merkezi-SPSS Analiz Yapımı-Yüksek Lisans Proje Hazırlama ve Yazımı, Uzman Akademisyen Yazarlar ile Akademik Danışmanlık Hizmetleri

9 Comments

 1. Suhra 21 Mart 2017 at 16:36 - Reply

  birçok yerde aradım ama gerçekten çok güzel ve anlaşılır bir şekilde yazılmış elinize sağlık çok beğendim. bilgi paylaşımı her zaman değerlidir, değerli paylaşımlar yaptığınız için ayrıca teşekkür ederim.

 2. Ahmet 6 Nisan 2017 at 02:50 - Reply

  Bilgilendirmeler için çok teşekkür ediyorum gerçekten çok anlamlı bir paylaşım, hiç bilmeyen bir öğrenci bile biraz siteyi araştırırken çok bilgiye sahip olacaktır.

 3. tez ofisi 13 Nisan 2017 at 09:43 - Reply

  Tez Hazırlama Ofisi uzmanları ile güzel bir şekilde ihtiyaçlarınıza göre artık yapılacak araştırmalar ile birlikte dilediğiniz gibi tez hazırlatabilirsiniz. Böylelikle birçok branşta uzman kadromuz tez hazırlama için tercihlerinizi en iyi şekilde yapabilecek ve özellikle en uygun tez yazdırma fiyatları sayesinde, hiç bir sıkıntı ile karşılaşmamış olacaksınız. Bundan dolayı, tez hazırlama işlerinizi sizlerde en iyi şekilde yaptırabileceğiniz merkez ofisimize ulaşabilir ve böylelikle rahat bir şekilde istediğiniz gibi iyi bir tez yada proje çalışmasına sahip olabilirsiniz.

 4. Bablo 9 Mayıs 2017 at 10:48 - Reply

  Thanks, great article.

 5. Dilan 11 Mayıs 2017 at 12:59 - Reply

  Teşekkür ederim tez yazım merkezi güzel paylaşımlarınız için, çok sitede araştırdım ama rn açıklayıcı ve düzenli sizde.

 6. Ayşe Kaş 13 Mayıs 2017 at 12:22 - Reply

  Değerli paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim. Sizi sürekli takip ediyorum güzel paylaşımlarınız var öğrencilerin için. Benmde ödevim var yardımcı olursanız sevinirim

 7. Sude B*** 14 Mayıs 2017 at 23:50 - Reply

  merhaba tezin bir bölümünü yazdım ama danışman hocam yetersiz dedi beni kabul etmedi, çok detaycı ve inanın bazen bunaltıyor beni, gün içinde yoğun çalıştığım ve sağlık sorunlarım olduğundan fazla vakit ayıramıyorum acil desteğe ihtiyacım var, zamanım daraldı 🙁

 8. Yasemin 18 Mayıs 2017 at 00:48 - Reply

  Kısa zamanda tez taslağını hazırlamam gerekiyor aslında bir taslak var elimde ama danışmanım yetersiz dedi zenginleştirmem gerekiyormuş 2 hafta kadar sürem var yardım talep ediyorum. Teşekkürler.

 9. alc 31 Mayıs 2017 at 13:49 - Reply

  tez hazırlamam gerekiyor ama hiç tez hazırlamadım fikrim dahı yok yardım edermısınız

Leave A Comment